VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH STAVEBNÍ SPOLEČNOSTI

s dlouholetými zkušenostmi v ČR a Německu

We speak english

Korek a jeho využití

Korek - 100% přírodní izolační materiál!

Korek je přírodní produkt s výjimečnými vlastnostmi, který člověk používá po tisíce let na ochranu při izolací a těsnění.

Specializujeme se na použití korku ve stavebnictví. 

Možnosti realizace i prodej přírodní korkové směsi. 

Cena PŘÍRODNÍ KORKOVÉ SMĚSI 312,- Kč/m2 (cena je uvedená na dva nástřiky na m²)

Vlastnosti korku

Korek je skutečná revoluce v oblasti výstavby a rekonstrukce, díky svým přírodním schopnostem a mimořádně ekologické procesu. Je neměnný, nekroutí se a nerozkládá, je odolný vůči hlodavcům. Je přírodně ohnivzdorný, je elektricky neutrální, a tím zabraňuje ukládání prachových částic v životním prostředí, je nepromokavý a prodyšný, je pružný, je odolný proti všem změnám teploty, je odolný vůči mořské soli, je protiskluzový a odolný proti plísním a dřevokazného hmyzu. čištění a údržby jednoduché a úsporné.

Korek je odvozen z kůry korkového dubu. Korek je vnější kůra korkového dubu, ta chrání rostlinu před vnějšími vlivy při jakékoliv teplotě a zaručuje transpiraci. Odkorňování korku je šetrný proces k životnímu prostředí, protože se používá pouze kůra rostliny a nezpůsobuje žádné poškození stromu, který může žít více než 300 let.

Korkový dub je schopen vyrobit novou vrstvu korku pro nové kolekce každých 5 let.

Použití korkových směsí ve stavebnictví

Pomocí korkové směsi DECORK je možné vytvářet nekonečné estetické efektty, které mohou mít různé struktury. Použití směsi DECORK pro omítání a dekoraci vnitřních stěn, stropů a podlah. Decork vykazuje vynikající schopnost přilnavosti na jakýkoliv typ povrchu a z tohoto důvodu, se správným základním nátěrem, se může používat na různé podklady: kov, sádrová omítka, cementové povrchy a dlažbu. Je vhodný pro vnitřní i venkovní aplikace. Pro obklady vnějších stěn se doporučuje používat zvláštní povrchovou úpravu Diathonite Cork Render.

Příklady použití korkové směsi

  • přírodní zateplení domu
  • dekorativní fasáda domu
  • podlahy, podlaha garáže
  • pro terasy, patio, aplikace na beton i dlažbu
  • vnitřní plochy bazénu, terasa bazénu
  • ochrana a zateplení zastřešení
  • střešní okapy
  • vnější povrch komínu
  • eliminace tepelných mostů, čímž také zabraňuje vzniku plísně

 

Vzorník barev korkové směsi DECORK

Vzorník barev korkové směsi DECORK

 Test odolnosti korkové směsi